Назад
Меблі для маленької кухні: розстановка і колірна гамма, реальні фото приклади

Навигация по разделу

Маленька кухня – досить проблемне приміщення. Однак, при грамотному підході, її можна облаштувати стильно і функціонально. Більш того, як раз за допомогою правильної меблів, цікавих дизайнерських ходів і оптимального планування можна зробити кухню не тільки затишною, але і візуально набагато більш просторою.

маленька затишна кухня в світлих тонах

Вибираємо меблі на маленьку кухню

Володарі маленької кухні не можуть собі дозволити халатно ставитися до вибору меблів. Вони повинні орієнтуватися не тільки на свій смак і бажання, але і враховувати Доречність обраних предметів в невеликому приміщенні. Перш за все, слід визначитися, які меблі необхідна, а що буде лише займати корисну площу. Таким чином, можна заощадити значну частину площі вже на початковому етапі.

простір на міні-кухні має бути використано раціонально

На кухні обов'язково повинні бути присутніми:

  • Меблі, що використовуються для зберігання посуду та продуктів. оптимальний варіант – придбати гарнітур з безліччю ергономічних ящиків і шаф – підлогових і навісних. Допустимо використання і інших систем зберігання. Головне, ще до покупки продумати, як раціонально розмістити їх на кухні і найбільш оптимально використовувати. Ви не можете собі дозволити таку розкіш, як напівпорожній ящик, тому кожен елемент повинен працювати на 100%. Але не варто забувати і про зовнішній вигляд. Якщо ви вирішили придбати окремі системи, а не єдиний гарнітур, вони повинні добре поєднуватися візуально.

  • Техніка. необхідний мінімум – холодильник і плита. Наступний рівень-посудомийна машина і мікрохвильовка. Далі йдуть пароварка, мультиварка, електром'ясорубка. Після цього йдуть блендер, тостер, кава-машина, соковижималка, млинниця, вафельниця і т.д. кожен, навіть найдрібніший побутовий прилад, займає певне місце, пам'ятайте про це, перш ніж його придбати.

  • Робоча зона . Місце, призначене для приготування їжі. Зазвичай це стільниця, що базується на нижніх тумбах кухонного гарнітура. Однак її успішно може замінити барна стійка, в якій також можна розташувати і ящики для зберігання посуду.

  • Обідня зона. найчастіше в квартирах з міні-кухнею не передбачений окремий обідній зал, тому їсти доводиться в цьому ж приміщенні. Необхідна наявність мінімального набору-столик і пара стільців. Далі кількість і розмір предметів залежить від чисельності сім'ї.

Визначаємося з кухонним гарнітуром

Гарнітур допоможе оптимізувати простір і вирішити багато нагальних питань.

На сучасних кухнях він практично незамінний:

  • Є зручною і функціональною системою зберігання;
  • Може містити вбудовану техніку, для якої не доводиться виділяти окрему площу;
  • Вирішує питання з робочою поверхнею.
вбудована побутова техніка в гарнітур компактної кухні

Найбільш переважно робити гарнітур на замовлення. При цьому потрібно приділити максимальну увагу дизайн-проекту. Ви повинні знати не тільки розміри всіх складових частин, але і візуально їх представляти. Бажано ще на етапі планування розподілити призначення ящиків і шаф.

При замовленні шаф варто враховувати:

  • Ящики зручніше полиць. Вони висуваються, і господиня має доступ до всієї поверхні, в той час, як далекі зони полиць рідко задіяні навіть на 50%.
  • Осередкові системи зберігання. Оптимізують простір в ящиках і особливо на полицях. Якщо в ящиках допустимо використання систем з м'якими стінками, то на полицях тільки тверді конструкції – щоб їх можна було вийняти.
  • Краще три полиці, ніж дві. Якщо ви заздалегідь знаєте, що в конкретному шафі будуть зберігатися негабаритні предмети, а кухонні дрібниця, то замість двох високих полиць або ящиків краще зробити три нижчих. Таким чином, ви уникнете утворення порожнеч у верхній частині полиць. Однак не варто робити відстань між ними менше 20 см.
  • Вертикальні Пенали. Вузькі довгі Пенали займають мало місце, але дуже місткі.

Фасади гарнітура для маленької кухні краще вибирати глянцеві. Вони додадуть приміщенню світла і зроблять його візуально набагато просторіше. Цим же завданням посприяють скляні і дзеркальні вставки.

глянцеві фасади здатні візуально розширити простір

Не варто вважати, що якщо на кухні мало простору, туди необхідно ставити гарнітури тільки з маленькими шафками. Навпаки, бажано встановити великі шафи з безліччю відсіків, де розміститься практично вся кухонне начиння. Відповідно, звільниться інший простір.

Визначаємося зі столом і стільцями

Стіл і стільці – той елемент обстановки, де, можливо, доведеться пожертвувати своїми дизайнерськими претензіями. Меблі складної форми, громіздка і активно декорована, на жаль, не для мініатюрних кухонь. Вона не тільки займе багато місця, але і візуально з'їсть простір. Два основних принципи при виборі столів і стільців для такого приміщення – лаконізм, практичність.

обідня зона на невеликій кухні

Це не означає, що доведеться пожертвувати зовнішніми характеристиками. Зараз величезний вибір стильних, сучасних і цікавих міні-столів.  відмінним варіантом для мініатюрної кухні стане меблі-трансформер. розсувний або складний стіл займе мінімум місця. Його можна розкладати лише до трапези, а весь інший час зайва меблі не буде займати простір.

Стіл-трансформер:

  • Можна прикріпити до стіни;
  • Може висуватися з кухонного гарнітура.
компактний стіл біля вікна

Якщо ж ви зупинилися на традиційних моделях – краще розташувати стіл в кутку, так як за спиною сидячої людини повинно залишатися не менше 40 см.стілець + 40 см – відчутна площа для кімнати маленьких розмірів.  у будь – якому випадку, меблі повинна бути без гострих кутів-їм на міні-кухні немає місця.

традиційний стіл із закругленими кутами гарне рішення для маленької кухні

Бажано вибирати меблі світлих відтінків. Відмінним дизайнерським рішенням стане скляна стільниця, але за нею потрібен особливий догляд. Стільці повинні також відповідати мінімалізму. Бути простими, без додаткових елементів декору. Однак це не заважає їм стати яскравими акцентними деталями кухонної обстановки.

стіл зі скляною стільницею

Найчастіше власники кухонь невеликих розмірів замінюють стільці табуретками. Мабуть, це оптимальний варіант, враховуючи, що при нинішньому асортименті можна підібрати дуже цікаві і стильні моделі.

табурети займають набагато менше місця на маленькій кухні

Барна стійка-стиль на маленькій кухні

Сучасним рішенням проблеми з нестачею простору стане барна стійка. Громіздка конструкція, що вимагає багато місця - це застарілий стереотип . По суті, стійка - це стільниця на опорі. вона може бути масивною і широкою, а може – вузькою і мініатюрною. Саме такий варіант відмінно розміститься на міні-кухні.

барна стійка на маленькій кухні & 8212; оптимальний варіант для економії простору

Традиційно є два способи розміщення стійки – перпендикулярно або паралельно стіні. Пам'ятайте, що для невеликих кухонь підходить лише другий варіант. Перший тільки ще більше посилить проблему дефіциту вільної площі.

Оригінальним і доречним рішенням стане розміщення стійки біля підвіконня. в цьому випадку їх можна оформити в одному стилі і вийде ще одна поверхня, де відмінно розміститься, наприклад, мікрохвильовка. До того ж Віконна стіна зазвичай залишається незадіяною, а так у вас буде більше варіантів використання інших стін.

барна стійка розташована біля вікна

Якщо встановити барну стійку з тумбою – додасться ще одна система зберігання. Але сидіти за такою конструкцією стане менш комфортно. Для економії простору можна встановити висувну барну стійку, вона дуже компактно сховається в кухонному гарнітурі.

барна стійка з тумбою на невеликій кухні

Чи є місце кухонному куточку на маленькій кухні?

Кухонний куточок одним своєю присутністю надає приміщенню затишну і домашню атмосферу. Однак як бути, якщо кухня дуже мала? Зовсім необов'язково відмовлятися від м'якого диванчика. Якщо сім'я велика – він навіть допоможе заощадити простір, як би дивно це не звучало. Кутовий диван займе менше місця, ніж велика кількість стільців. І, природно, домочадцям на ньому буде набагато зручніше.

кухонний куточок відмінна альтернатива стільців, для великої родини

Вчимося правильній розстановці

Мініатюрну кухню можна порівняти з тетрісом: всі деталі обстановки повинні ідеально підходити один одному. Тут потрібно враховувати не тільки комфорт для господині, але і найбільш підходящий варіант розміщення всіх предметів. Починати потрібно з ретельного планування. Необхідно скласти кілька дизайн-проектів і вибрати найбільш підходящий. Одним з головних критеріїв відповідного проекту стане відсутність порожнеч.

міні-кухня, де кожен сантиметр має значення

Обов'язково задіяти в маленькому приміщенні:

  • Кути;
  • Стіни на всю висоту:
  • Підвіконня.
мініатюрна кухня з функціональним підвіконням

Варіанти планування міні-кухні:

  • Лінійна. Вся меблі розташовується уздовж однієї стіни. При цьому спочатку встановлюють гарнітур, а все інше потім.
  • Дворядна. наповнення кухні розташовується уздовж двох протилежних стін. По одній-гарнітур, по другій – обідня група/барна стійка і кілька шаф (якщо для них залишилося місце).
  • П-образна. активно задіюється підвіконня і дві стіни, що примикають до його стіни.
лінійне планування міні-кухні

При останньому варіанті починати планування треба з підвіконня. Його можна використовувати як:

  • Поверхня для установки невисоких систем зберігання;
  • Стільницю (стіл може бути обмежений підвіконням або плавно виходити за його межі);
  • Робочу поверхню (встановлюється стільниця, призначена для кухонних робіт);
  • Місце розміщення побутової техніки.
П-подібне планування міні-кухні

В залежності від того, яку роль візьме на себе підвіконня, будуть розплановані дві залишилися стіни.

Меблі якого кольору вибрати на міні-кухню

Колірна палітра – один з головних інструментів у візуальному розширенні простору. Саме вона допоможе маленькій кухні здаватися просторіше і затишніше. Уважно варто ставитися не тільки до вибору відтінку стін, підлоги і стелі, але і до колірній гамі меблів.  Пам'ятайте, що основний «рятівник» невеликих приміщень &8212; світлі тони.

мініатюрна кухня в світлих тонах

При виборі кольору меблів необхідно орієнтуватися на загальну колірну гамму кухні. Вони не повинні дисонувати.

Не тільки зовні збільшити простір, але і зробити його більш затишним допоможуть наступні кольори:

  • Бежевий;
  • Світло-оливкова;
  • Світло-золотистий;
  • Пастельно-оранжевий.
затишна невелика кухня в бежевому кольорі

Меблі повинна відрізнятися від навколишнього оточення хоча б на кілька тонів, щоб не зливатися з нею.  якщо володар маленької кухні бажає бачити у себе предмети меблів чорного кольору або інших темних відтінків, допустимі лише точкові вкраплення.

Предметів яскравих відтінків може бути трохи більше, але теж вельми обмежена кількість. Наприклад, яскраво-жовті Фасади канаркового відтінку не підійдуть для невеликого приміщення, або весь інший колор доведеться продумувати дуже ретельно. А ось стільці такого ж кольору будуть доречні і стануть яскравими доречними акцентами в кухонному дизайні.

Кухня з гарнітуром оливкового кольору, розбавлена соковитим і яскравим фартухом

Так чи інакше, маленька кухня – не вирок. З нею можна і потрібно працювати, створивши з неї затишне стильне приміщення, де із задоволенням розміститься вся сім'я.

Невелика кухня в світлій колірній гамі

Меблі для маленької кухні реальні фото приклади

Зараз читають
Дизайн дуже маленької кухні (80+ реальних фото)
Дизайн дуже маленької кухні (80+ реальних фото)
Як облаштувати дуже маленьку кухню. Як вибрати колір і декор, техніку і ...
Спальня в темних тонах: дизайн і 90+ фото прикладів
Спальня в темних тонах: дизайн і 90+ фото прикладів
Як оформити спальню в темних тонах. Стилі, дизайн і 90 + фото прикладів ...
Новое youtube видео