Назад
Спальня в темних тонах: дизайн і 90+ фото прикладів

Навигация по разделу

Звично вибирати для оформлення спальні світлі, спокійні кольори. Вважається, що спальня в темних тонах буде виглядати маленькою, похмурою і тьмяною. Але при правильному підході обстановка в такій кімнаті буде благородною, спокійною і затишною. Завдяки такій атмосфері сон стане глибоким і спокійним.

Який колір вибрати для темної спальні?

Темно-сіра спальня

У південних спальнях можна не боятися використовувати холодні сірі відтінки. Такий інтер'єр збалансує яскраве сонячне світло і вдало поєднується зі спокійною пастельною гамою. В пару до холодних вугільному, антрацитовому і гранітовому квітам підійдуть бузковий, жовтий, блакитний, рожевий. Відтінок свинцю вдало підкреслить глибину червоного, зеленого тонів.

Темно-синя спальня

При оформленні темно-синьої спальні доречно використовувати сапфіровий, ультрамариновий, синьо-чорний кольори. Залежно від обраних додаткових відтінків, можна домогтися різних результатів. Так, при додаванні світло-синього атмосфера вийде заспокійливою, м'якою. Блакитні тони допомагають зняти нервову напругу. У поєднанні з білим вийде цікавий контраст.

Темно-зелена спальня

Спальня в таких тонах є відмінним рішенням, адже відтінки м'ятного, фісташкового кольору володіють розслаблюючим, заспокійливим ефектом. Зелена спальня сприятливо впливає на зір. Варто звернути увагу на природні кольори: нефрит, смарагд, Малахіт. Зелений в поєднанні з дерев'яними меблями створить відчуття занурення в приємну атмосферу лісу.

Темно-коричневий

Атмосфера Північної кімнати в теплих коричневих відтінках буде зігрівати і розслабляти. Базовими можна вибрати відтінки кави або шоколаду. А в поєднанні з персиковим, медовим або гірчичним вийде смачна колірна гамма.

Темно-Бірюзова

Бірюзовий асоціюється з спокоєм і умиротворенням. Щоб внутрішня обробка спальні вийшла безтурботною і витонченою, варто поєднувати Бірюзовий з нейтральними відтінками. Комбінація з білим і сірим відмінно впишеться в класичний стиль. Але будьте обережні, велика кількість темно-бірюзових відтінків в спальні може створити відчуття вогкості і холоднечі. Теплі тони (вершковий, Лососевий, Помаранчевий) будуть підтримувати затишний мікроклімат.

Вибираємо стиль

Лофт

Для стилю лофт характерний Індустріальний ремонт. Високі стелі, підлога або стіни без обробки, збереження відкритих промислових деталей — ключовий елемент при виборі даного стилю. При оформленні такої спальні варто звернути увагу на використання фактур (цегла, бетон).

Покриваючи стіни штукатуркою або емульсією, не потрібно ідеально вирівнювати поверхню. Навпаки, природний рельєф стіни вдало впишеться в такий інтер'єр. Прийнято вважати, що лише завдяки світлим відтінкам обробки можна візуально розширити кімнату, але це не так.

Потрібну кількість світла, правильно підібрана колірна гамма і меблі допоможуть створити ефект простору і свободи. А велика кількість відкритого простору відрізняє лофт від інших стилів.

Слід акуратно використовувати темну глянсову поверхню, так як на ній добре видно сліди забруднень. Особливу увагу вимагає вибір відтінків, вони повинні гармонійно поєднуватися між собою. Незважаючи на недбалість в такому дизайні, він може бути затишним.

Зверніть увагу на меблі. Низькі широкі ліжка з натурального дерева, комбіновані матеріали, фурнітуру з елементами кування, пересувні ширми, масивний комод — все це допоможе вдало оформити спальню в стилі лофт.

Класичний стиль

Класика є актуальною в усі часи. Поєднуючи даний стиль і темні кольори, можна отримати оригінальне і свіже рішення. Варто віддати перевагу чітким, лаконічним формам. Зверніть увагу: текстиль в такій спальні повинен бути якісним, відмінно підійдуть атлас, оксамит, шовк.

Класичний стиль має на увазі велику кількість декоративних елементів в обробці, але всі вони повинні органічно поєднуватися між собою. Відмінна риса цього стилю-велика кількість дзеркальних поверхонь, що допомагає візуально розширити простір темної кімнати.

Класика необов'язково буває світлою: чорний мармур, шкіра, лаковане дерево додадуть в обстановку розкоші. Лінолеум, ламінат, мармур, паркет — будь-яке з цих підлогових покриттів буде доречним. Меблі з дорогих порід деревини з елементами художньої ковки прекрасно впишеться в таку спальню. Оформити в класичному стилі можна спальню будь-яких розмірів, що є ще однією його перевагою.

Мінімалізм

Мінімалізм в інтер'єрі спальні — актуальне рішення. Цей стиль відрізняє лаконічність у відтінках і формах. Таке рішення відмінно підійде для невеликої житлоплощі, так як додасть відчуття простору і легкості.

Традиційно мається на увазі використання світлих тонів, але даний стиль можна адаптувати під темну гаму, якщо дотримуватися основних правил. При виборі відтінків варто обмежитися трьома, переважно використовувати натуральні кольори. Мінімалізм має на увазі мінімум аксесуарів, тому варто звернути увагу на обробку.

При вмілому поєднанні різних фактур інший декор не знадобиться. Для стін рекомендується використання нейтральних приглушених відтінків. Дрібнозерниста штукатурка не буде обтяжувати простір, зону з ліжком можна виділити коркової або дерев'яною обробкою. Для оформлення підлог рекомендується вибирати ламінат або паркет, ще одним варіантом є однотонний ковролін. А ось від килимків краще відмовитися, це дозволить залишити в кімнаті відчуття відкритого простору.

Темні штори в спальню

Темні штори можуть створювати контраст з інтер'єром спальні або ж стати її нейтральною частиною. У монохромному дизайні можна використовувати штори базового тону кімнати, це зробить вікно менш помітним. Контрастні елементи текстилю збалансують і підкреслять глибину навколишніх кольорів.

Спальня з темними меблями

Підбір меблів — непростий і важливий процес. Від цього вибору залежить, наскільки вдалим буде результат. Приймаючи рішення зробити спальню в темних тонах, має сенс віддати перевагу масивних меблів. Такий гарнітур гармонійно виглядає, якщо виконаний в темних кольорах. Він підкреслить глибину колірної гами, створить затишок і відчуття благородства.

Ліжко темного кольору слід доповнювати великою кількістю Текстилю, він додасть престижу в загальний дизайн. Зверніть увагу: темна меблі буде відбивати світло тільки при наявності глянцевих елементів.

Темні стіни

Ця поверхня є найбільшою за площею, а значить, може задати загальний тон інтер'єру. При виборі оздоблення стін варто враховувати, що ідеально гладка поверхня буде виглядати оригінально. Але такий варіант створює відчуття холодності і підійде далеко не всім.

Ефектно виглядатимуть темні стіни з золотим і сріблястим візерунком. Слід бути обережними у виборі шпалер з великим яскравим малюнком. Якщо простір невелике, такий елемент зробить його візуально менше. Щоб врівноважити темні стіни, варто використовувати контрастні відтінки в інших частинах спальні. Цікавим рішенням є фотошпалери із зображенням нічного міста або зоряного неба. Контрастні світлі предмети інтер'єру вигідно підкреслять глибокі тони стін. На однотонних шпалерах добре виглядає Настінний декор в помірній кількості.

Спальня з темною підлогою та стелею

Звично бачити стелю в світлих тонах, але якщо віддати перевагу більш темним, можна отримати цікавий результат. Можна вибрати бетонний, натяжна або підвісна стеля. Глянцева стеля додасть освітлення, якого може не вистачати в такій спальні. А в поєднанні глибокого відтінку підлоги, стелі і меблів, але світлих стін простір відчутно розшириться.

Таку картину відмінно завершать плінтуса темніше, ніж колір підлоги. При виборі килима або паласа рекомендується віддати перевагу стриманим тонам і невеликим розмірам. Килимок в тон буде гармонійно поєднуватися з темним підлогою, а світлий створить цікавий контраст.

Маленька темна спальня

Знаючи основні правила оформлення кімнати невеликих розмірів в темних тонах, можна домогтися затишного, камерного ефекту. Важливо зберігати баланс світлого і темного. Наприклад, шпалери темно-коричневого кольору будуть гармонійно виглядати з меблями бежевих, молочних відтінків. Велика кількість дзеркальних поверхонь наповнює кімнату світлом і створює ефект розширеного простору.

Краще віддати перевагу акуратною меблів в мінімальній кількості. Чим менше перешкод в маленькій спальні, тим просторіше вона буде здаватися. Монолітні перегородки краще замінити скляними блоками. Варто приділити особливу увагу вибору штор. Рекомендується використовувати дві штори в світлих і темних тонах, одна з яких повинна володіти хорошою світлопропускною здатністю.

Вибір спальні в темних тонах є актуальним і цікавим рішенням. Даний дизайн практичний, так як не вимагає особливих будматеріалів і грошових витрат. Не варто боятися темних відтінків, адже при дотриманні нескладних правил кімната не буде виглядати маленькою і похмурою.

Темна гама гармонійно вписується як в класичні, так і в сучасні Стилі. Така кімната вийде затишною. М'яке розсіяне світло і приглушені відтінки благотворно впливають на відпочинок і засинання. У грамотному інтер'єрі темної спальні відчуваються спокій і благородство. Такий ремонт дозволяє втілювати в життя Ваші найсміливіші задумки і освіжити звичну обстановку.

Зараз читають
Сіро-біла кухня: 140+ фото прикладів та ідей дизайну
Сіро-біла кухня: 140+ фото прикладів та ідей дизайну
Як правильно оформити кухня в сіро-білій колірній гамі. Реальні фото при ...
Синя кухня: переваги і недоліки, поєднання кольорів, реальні фото
Синя кухня: переваги і недоліки, поєднання кольорів, реальні фото
Всі плюси і мінуси використання синього кольору при оформленні інтер'єру ...
Плитка для кухні на підлогу: реальні фото, що варто знати при виборі, укладання
Плитка для кухні на підлогу: реальні фото, що варто знати при виборі, укладання
Дізнайтеся основні моменти вибору кухонної плитки для підлоги. Подивітьс ...
Новое youtube видео