Назад
Глянцева кухня: 70+ фото, плюси і мінуси, матова або глянсова, догляд

Навигация по разделу

Глянцеві блискучі поверхні надають кухні ефектний вигляд, що привертає увагу любителів розкоші і гламуру. Такі фасади мають свої переваги і недоліки, з якими варто ознайомитися, приймаючи рішення зупинити вибір на них.

Плюси і мінуси

Основні переваги:

  • Кухня візуально збільшується.
  • Приміщення здається світлішим завдяки відбиттю світла фасадами.
  • Великий вибір кольорів.
  • Естетично виглядають навіть темні кольори, які в матовому виконанні будуть здаватися грубими і похмурими.
  • Глянцеві покриття легко миються.

Недоліки:

  • Фасади не цілком практичні – на них залишаються плями, розводи, патьоки, сліди пальців.
  • Чутливі до механічних впливів.
  • Вимагають регулярного протирання для збереження виду – до 2 разів на день.
  • Догляд здійснюється спеціалізованими засобами, звичайні миючі засоби не підходять.

Крім загальних плюсів і мінусів, у кухонь з глянцевими фасадами є особливості, обумовлені матеріалом виготовлення:

  • Найбільш практичний і економічний матеріал – пластик (постформінг). Стійкий до побутової хімії і високих температур. Мінус-невиправність подряпин і дрібних дефектів.
  • Плівка ПВХ-плюси, низька ціна і легко миється побутовими миючими засобами. Мінуси, здатна вигоряти і відшаровуватися під дією підвищеної вологості і температури.
  • Пофарбований фасад, захищений шаром лаку. Дрібні дефекти виправні, але можуть утворюватися відколи при необережності. Вартість вище, ніж у двох попередніх випадках.
глянцеві натяжні стелі на кухні з глянцевими фасадами кухонних меблів не доречні. Стіни теж варто витримувати в спокійних колірних тонах, і робити матовими.

Елегантно виглядає, коли верхні полиці і шафи – глянцеві, а нижні – матові.

варто знати що на самій глянсовою меблів не повинно бути помітних малюнків або вираженої фактури.

Відповідні стилі

Глянець може бути присутнім в будь-якому з сучасних стилів – лофт , модерн, хай-тек і ін.єдина умова – варто продумати форму гарнітура так, щоб глянець не здавався надмірним.

Гладкі блискучі Фасади відмінно поєднуються з натуральними матеріалами – масив дерева, натуральний камінь. Вишукано виглядають скляні куточки на глянсовою меблів.

Глянцеві та матові Фасади-порівняння

Матові поверхні-менш мазкі і більш практичні. Вони кращі при наявності в будинку маленьких дітей або тварин. Мінус - вони і миються складніше, хоча вимагають менш частого прибирання, ніж глянцеві. Багато хто вважає, що саме матові поверхні забезпечують домашній затишок.

Глянець створює атмосферу лиску і сучасної технологічності. Він ідеальний для стилю хай-тек . Глянцеві поверхні, хоч і вимагають більш частого миття, але миються легше. З плюсів-глянцева кухня здається світліше і просторіше, ніж матова.

Догляд за глянсовою кухнею

Догляд за глянцевими фасадами вимагає значної витрати сил і часу. Миття та полірування поверхонь необхідні такій кухні кожен день. Ідеально - після кожної готування.

Дотримання правил догляду забезпечить довгу службу і ідеальний вигляд:

  • В експлуатації бажано уникати подряпин і дрібних пошкоджень. Надмірна вологість на кухні здатна привести до набухання МДФ і подальшого розтріскування або відшаровування покриття.
  • Розташовувати меблі слід так, щоб прямі сонячні промені не падали на глянсовий фасад – це здатне привести до їх вицвітання і втрати глянцю.
  • Неприпустимо миття звичайними побутовими миючими засобами і абразивними речовинами, жорсткими щітками. Найкраще підходять розчин господарського мила або засіб для миття скла.
  • Підійдуть рідкі миючі засоби, на яких вказано «для глянцевих поверхонь», Засоби для миття посуду.
  • У разі акрилових покриттів варто пам'ятати, що миття занадто вологою ганчіркою їм протипоказано. Добре прибирають забруднення побутові вологі серветки. Після миття поверхню слід відполірувати м'якою ганчіркою з мікрофібри, щоб видалити розлучення і додати блиск.
  • Для полірування іноді застосовуються спеціальні пасти або віск, призначені для глянцевих фасадів. Поліролі з воском діють як антистатики. Без хімічних засобів можна обійтися при використанні пароочисника.

Порада! щоб мінімізувати час на догляд і очищення, вибір бажано зупиняти на більш світлих відтінках – оскільки темні і соковиті кольори більш мазкі. Ручки переважно вибирати великі, щоб при відкритті шаф домочадці рідше бралися за самі дверцята.

Колірні рішення (реальні фото)

Для сучасних глянцевих кухонь характерно величезне колірне різноманіття. Кожен колір створює свій настрій і атмосферу.

Біла

Білий колір розширює візуально площа, і вибір білої глянсовою кухні ідеальний для малогабаритних приміщень . Колір хороший у всіх стильових рішеннях-від класики і бароко до мінімалізму і хай-тека, і поєднується з будь-якими іншими квітами. На білому тлі відмінно виглядають хромовані деталі, він добре поєднується з деревом і склом.

Колір вважається практичним – хоча на ньому і помітні будь-які плями, але їх простіше прибрати відразу, поки вони свіжі. Плюс-сліди пальців і патьоки води на білому тлі менш помітні.

Чорна

Чорний в глянсовому виконанні не тисне так, як в матовому, і залишає приміщення досить світлим. Така кухня буде виглядати вишукано.

Чорний здатний поєднуватися з будь – яким життєрадісним кольором-скажімо, помаранчевим. Це дозволяє створювати цікаві і яскраві інтер'єри. Сучасно і технологічно виглядає поєднання з квітами металік і хромованими деталями.

Щоб кухня виглядала стильно, не варто переборщувати з чорним кольором. І варто пам'ятати, що чорний має безліч відтінків – як теплих, так і холодних, а теплі і холодні відтінки погано виглядають в рамках одного інтер'єру.

Бежева

Бежевий колір надає атмосферу спокою і затишку. Характер інтер'єру визначається обраним відтінком бежевого-це може бути кава з молоком, карамельний, жовтуватий або сіро-бежевий і ін.

Для кухні бежевий ідеальний – він теплий і викликає апетитні асоціації. Добре виглядають монохромні інтер'єри в цьому кольорі, нерідкі поєднання. Найбільш вдалі комбінації з коричневим різного ступеня контрастності, металево-сірим, червоним, зеленим, блакитним або синім.

Червона

Червоний – інтенсивний колір: він здатний оживити інтер'єр, але він же і тисне, і швидко стомлює, якщо його занадто багато. Він добре поєднується зі світлими тонами – білим, бежевим, сірим.

Яскраво-червоний колір асоціюється з кухнею в сучасному стилі. Спокійні відтінки-бордовий, вишневий, теракотовий можуть бути присутніми в класичному дизайні кухні або в інтер'єрі стилю кантрі.

Зелена

Зелений колір створює відчуття свіжості, спокою і умиротворення, заспокоює зір. Кухня може бути оформлена чисто зеленим кольором різних відтінків (всі тони зеленого поєднуються між собою) або в комбінації з білим, чорним, бежевим, сірим, рожевим або фіолетовим, жовтим або помаранчевим.

В залежності від відтінку і поєднання з іншими квітами Зелена глянсова кухня може бути виконана і в одному з сучасних стилів-хай-тек, мінімалізм , техо, і в класичному стилі, стилі кантрі або модерн.

Жовта

Виглядає яскраво і сонячно. Відмінно підходить для приміщень, що виходять на тіньову сторону, маленьких кухонь. Жовтий колір практичний, підходить для оформлення кухонні фартухи і стільниць . Яскраві відтінки підійдуть для кухні в одному з сучасних стилів.

Вдалі поєднання теплих тонів жовтого з коричневими, помаранчевими, червоними квітами. Холодні тони (наприклад, лимонний) поєднуються з зеленим, блакитним, синім, сріблястим і сірим. Яскраво виглядатимуть комбінації з білим або чорним.

Фіолетовий

Фіолетовий – благородний вишуканий колір, що створює атмосферу спокою. Яскраво - і темно-фіолетові Фасади створюють строгість в інтер'єрі кухні, приглушені відтінки додають затишок, а яскраво-бузковий надає свіжість і яскравість. Колір добре підходить для кухонь напрямків мінімалізм, хай-тек, авангард.

Зараз читають
Дизайн кухні в стилі хай-тек: 70 + фото прикладів від дизайнерів
Дизайн кухні в стилі хай-тек: 70 + фото прикладів від дизайнерів
Як оформити кухню в стилі хай-тек. Основні особливості стилю, 80 + фото ...
Новое youtube видео