Назад
Організація зберігання на кухні: сміття, запасів продуктів, необхідних дрібниць, фото приклади

Навигация по разделу

В минулій статті ми розповіли про те, як організувати зберігання на кухні, вибрати меблі з додатковими резервуарами і куди поставити техніку і посуд. Однак цим турботи господині не обмежуються: необхідно вирішити, як і, де розмістити запаси продуктів, куди заховати всілякі дрібниці. Навіть питання про розташування сміттєвого відра викликає безліч суперечок. Постараємося розібратися.

Система зберігання сміття на кухні

Мабуть, найбільша проблема в організації кухонного простору &8212; куди поставити відро для сміття. Нерідко його розміщують під раковиною, проте такий підхід не можна назвати гігієнічним. У цій зоні, навіть при самих ізольованих трубах, спостерігається підвищена вологість.

Тому сміття починає пріти, поширюючи в повітря бактерії. Цього можна уникнути, тільки якщо виносити відро для сміття перед кожним включенням води або потурбуватися покупкою герметичного бака, який не пропускає вологу.

Втім, якщо у вас є таке відро, ховати його не обов'язково. Резервуар для сміття ви можете поставити в будь-якому куточку кухні, де він не буде вам заважати. Іноді в гарнітурах роблять спеціальний відсік під відро для сміття &8212; це зручно і практично. Однак рекомендуємо не розташовувати його безпосередньо біля плити &8212; при нагріванні сміття починає видавати не найприємніший аромат.

В будь-якому випадку, яке б місце розташування відра ви не вибрали, пам'ятайте, що сміття потрібно виносити щодня. навіть якщо здається, що &171;там ще є місце&187; і &171;воно ж майже порожнє!&187;.

Система зберігання під мийкою на кухні: питання гігієни

Якщо ви вирішили, що сміттєвому відру не місце під мийкою, у вас звільняється додаткове місце для зберігання. Його не варто використовувати для запасів продуктів або посуду &8212; підвищена вологість не піде їм на користь. А ось в якості відсіку під предмети кухонної гігієни шафа під мийкою підходить ідеально.  тут є кілька загальних правил:

  • Якщо ви хочете встановити під раковиною полки, забезпечте їм можливість зніматися. Навіть у найякісніших труб не можна виключати можливість протікання. Тому у вас повинна бути можливість швидко прибрати все, що зберігатися під мийкою.
  • Якщо ви залишаєте там миючі засоби, переконайтеся, що вони герметично закриті. Інакше конденсат або випадкові краплі води можуть зіпсувати засіб.
  • Завжди викидайте ті кошти, у яких вийшов термін придатності &8212; їх використання на кухні може бути небезпечним.
  • Підтримуйте порядок: не зберігайте порожні флакони.
  • Якщо засіб продається в пакеті, краще пересипати або перелити його в банку &8212; це набагато зручніше і ергономічніше.

Дуже важливо забезпечити вологостійкість полиць для зберігання предметів під раковиною. Скористайтеся спеціальною клейовою стрічкою, щоб заламінувати краю. Коштує вона недорого, проте запобіжить деформацію і розбухання. Крім того, не варто купувати полки або роздільники з ДСП &8212; при всіх своїх перевагах матеріал дуже швидко псується під впливом вологи.

Внутрішні дверцята шафок також потребують захисту. Оклейте їх самоклеющейся плівкою або замовте гарнітур з пластиковими дверцятами в алюмінієвому профілі . Це запобіжить його псування і надовго продовжить термін життя. На дно шафки рекомендуємо поставити пластикові або алюмінієві піддони & 8212; вони не тільки затримають воду при протіканні, але і допоможуть організувати простір під зберігання миючих засобів.

Якщо у вас маленька кухня, безпосередньо під раковиною рекомендуємо зробити висувну поличку &8212; вона підійде під зберігання губок і скребків. Зазвичай цей простір не використовується, так що можна вважати, що ви подаруєте собі додаткові квадратні сантиметри.

Сучасна ідея! деякі меблеві компанії зараз виробляють раковини з вбудованими дозаторами. Це зручно і стильно. Правда, обійдеться така мийка недешево.

Що стосується губок і скребків, питання з їх зберіганням один з найскладніших. Не в якому разі не складайте губки в раковини! Від цього вони псуються і починають видавати неприємний аромат. До того ж, такий підхід просто негігієнічний. Придбайте спеціальну підставку. Вона може бути як підвісний, так і в формі звичайної мильниці, хіба що трохи ширше. Тут орієнтуйтеся на свою зручність і естетичні перевагу.

Текстиль, на зразок рушників і прихваток, теж потребує організованої системи зберігання. Ніколи не вішайте їх біля варильної панелі! Навіть натуральні тканини від постійного впливу тепла псуються. Синтетика ж може просто розплавитися. Ви можете виділити спеціальний ящик для зберігання кухонного текстилю, проте набагато результативніше система підвісних гачків ( рейлінги ). Так у вас завжди буде під рукою необхідний рушник або прихватка.

Лайфхак! замість незліченних, не надто естетичних ганчірок для витирання поверхонь, придбайте рулон паперових рушників. Це набагато гігієнічніше і виглядає акуратніше. До того ж, Ви заощадите час на пранні.

Всілякі дрібниці: пакет з пакетами, судочки, баночки

Рано чи пізно на будь-якій кухні накопичується незліченна кількість дрібниць. Пакети для походів в магазин і кульочки для сніданків школи, баночки, судочки. Якщо не забезпечити правильне зберігання таких дрібниць, то ваша кухня загрузне в хаосі. Почати, мабуть, варто з обов'язкового представника пострадянського простору на будь-якій кухні &8212; пакета з пакетами.

Перш за все задумайтеся, чи дійсно вам потрібно незліченні кульки. Час, коли пластиковий пакет був символом престижу давно в минулому. Можливо, пора долучитися до трендів &8212; придбати бавовняну еко-сумку або навіть авоську.

Якщо ви не готові до таких кардинальних змін, подумайте, як зберігати пакети. Безформний кульок займає купу місця &8212; це не дуже зручно. Використовуйте сітчастий органайзер &8212; так пакети займуть набагато менше місця.

Як варіант, якщо ви захоплюєтеся хендмейдом, його можна замінити на в'язаний. Зручно і стильно. Ідеально підходить для кухонь в стилі кантрі. Можна використовувати і кошики. Правда, в цьому випадку вам доведеться витрачати час на акуратне складання Кульків &8212; інакше багато не поміститься навіть в найбільший резервуар.

Складніше вирішити питання зі зберіганням банок. після консервації часто залишаються порожні ємності, викидати які &8212; зайве марнотратство. Добре, якщо ви можете винести їх на балкон або антресолі. Якщо ж немає &8212; доведеться проявити фантазію. Ваше завдання & 8212; максимально ергономічно розмістити їх. Використовуйте принцип матрьошки. Якщо ж вільних прихованих полиць немає, розмістіть банки на підвіконні, обмотавши їх тканиною або гофрованої папером. Тимчасова прикраса готова!

Простіше справа йде з контейнерами для їжі. у вас зібралася колекція різномастих судочків? Рекомендуємо викинути їх і придбати 1-2 набору. Найчастіше такий комплект можна складати один в один, що значно заощадить місце на кухні.

Крім того, набір виглядає набагато естетичніше. А ось кришки (це, до речі, відноситься і до зберігання кришок від банок), краще зберігати вертикально. Ви можете виділити під цю мету один з контейнерів і просто вставити в нього кришки, як в книжкову полицю.

Зберігання продуктових запасів на кухні

Будь-яка поважаюча себе господиня має на кухні запас продуктів: консервація, спеції, крупи та інша Бакалія. Важливо правильно організувати зберігання &8212; і щоб було зручно, і щоб не зіпсувалося. Розглянемо докладніше ідеї для зберігання.

Найскладніше справа йде зі спеціями. по-перше, при неправильному зберіганні вони швидко втрачають свій смак і аромат. По-друге, пакетики зі спеціями дуже складно утримувати в порядку. Не дивно, що існує безліч ідей для зберігання спецій.

Одна з найзручніших &8212; магнітна дошка з невеликими баночками. Цей варіант ідеальний для маленької кухні, де необхідно задіяти якомога більше вертикальних панелей. Таку дошку нескладно встановити на холодильник або прикріпити на стіну.

Крім того, ви можете купити або зробити самостійно поличку для спецій, а самі приправи пересипати в відповідні за розміром ємності. Ще один цікавий метод &8212; підвісний кронштейн з гачками. При цьому спеції можуть залишатися в заводських упаковках (з метою збереження аромату такий метод не особливо рекомендується) або пересипати в зіп-пакети.

Крупи, борошно і макарони теж не рекомендується залишати в заводських пакетах. по-перше, так вони швидше псуються під впливом вологи і перепадів температур. По-друге, в них може завестися харчова моль , позбутися від якої дуже складно.

Крім того, ергономічно розмістити безліч пакетів досить складно. Перш за все запам'ятайте, що крупи, сіль, борошно та іншу бакалію не варто зберігати над раковиною або плитою. Волога і постійний нагрів не кращим чином позначаться на їх якості. Не варто залишати запаси в холодильнику &8212; вони там відволожуються. Пполкі холодильної шафи зазвичай і так заставлені, навіщо погіршувати ситуацію? Хороший варіант &8212; висувна панель з декількома полицями. Пересипте бакалію в підходящі за розміром банки і коробки.

Ідея! якщо резервуари непрозорі, рекомендуємо вам підписати їх. Це дуже полегшить готування.

Квадратні стійкі ємності можна поставити в шафу один на один &8212; якщо вони досить стійкі. Якщо ж ви віддаєте перевагу відкриті полиці, підберіть красиві баночки, які послужать додатковою прикрасою.

До речі, в якості декору може виступати і консервація. Для цього вам потрібно обернути кришки папером і перетягнути тасьмою. Такий декор відмінно підійде для кухні в стилі кантрі або прованс. Економите місце? Підвісьте вже згадану в статті магнітну дошку до дна підвісних шаф. Закріпіть на ній баночки з металевими кришками & 8212; тепер ваші запаси повністю на виду.

Важливо! з міркувань безпеки не використовуйте скляні банки.

Питання зі зберіганням овочів і фруктів необхідно вирішувати в залежності від рекомендацій по кожному продукту: деякі почуваються краще в холодильнику, деякі потребують тепла і сухості.

Зелень краще залишати в склянці з невеликою кількістю води &8212; вона довше буде залишатися свіжою. Підберіть красиву вазочку і перетворите цибулю і петрушку в незвичайний букет. Добре виглядають дротяні або плетені кошики для овочів & 8212; в них можна зберігати картоплю, цибулю та інше коренеплоди. Закріпіть панель, на яку підвісьте кошики, на стіні. Так всі запаси будуть на виду і послужать додатковим прикрасою вашої кухні.

Можна придбати і спеціальний стелаж для овочів. Розміри вибирайте в залежності від своїх потреб і площі кухні. Під зберігання овочів і фруктів можна пристосувати і кухонні шафи. Однак, якщо вони дерев'яні, доведеться замінити їх на дротяні &8212; рослини потребують вільного припливу повітря.

Нарешті, зберігання овочів і фруктів можна організувати в будь-якій Старій тумбі, завбачливо виконавши в ній «віконця» з дротяною сіткою. Ці віконця дозволять повітрю циркулювати, а вам-бачити, що заховано всередині кожного відділення.

Необхідно також вирішити питання зі зберіганням хліба. у холодильник його класти не рекомендується &8212; від цього він швидко висихає і стає прісним, &171;ватним&187;. З іншого боку, якщо у вас є мікрохвильовка, ви можете нарізати батон і покласти його в морозилку &8212; 2 хвилини на потужності 800 ват і випічка немов тільки що принесена з пекарні.

Якщо ж ви вирішили зупинити вибір на хлібниці, необхідно вирішити куди її поставити. Можна замовити гарнітур з вбудованою нішею для хліба. Це досить дорого, але зручно. Використовуєте кошики для зберігання кухонного інвентарю? Декорована в подібному стилі Хлібниця ідеально впишеться в інтер'єр. Добре підійде і металевий ящик &8212; в ньому хліб довше буде залишатися свіжим.

Однак який варіант ви б не вибрали, пам'ятайте, що хлібниці не можна розміщувати на холодильнику і мікрохвильовці &8212; через постійне нагрівання і конденсату хліб швидко псується. А пластикова Хлібниця може і зовсім розплавитися.

Сподіваємося, наші рекомендації допоможуть вам організувати зручне зберігання всього необхідного на кухні!

Зараз читають
Новое youtube видео