Назад
Фіолетова кухня: дизайн, поєднання кольорів (70 реальних фото)

Навигация по разделу

Деякі вважають, що фіолетовий колір, який є символом таємничості і витонченості, не зовсім підходить для інтер'єру кухні. І якщо в спальнях і вітальнях таке колірне рішення – досить поширене явище, то в кухнях такий інтер'єр зустрічається досить рідко.

Однак, якщо ви любите експерименти і вам подобаються глибокі і насичені відтінки фіолетовою гами, кухня в фіолетовому кольорі може стати справжньою окрасою вашого житла.

Дизайн кухні фіолетового кольору

Насичений фіолетовий колір прекрасно впишеться в такі сучасні Стилі в інтер'єрі, як хай-тек , мінімалізм , авангард, конструктивізм, а також в деякі традиційні стилі (кантрі, прованс та інші).

Він буде добре виглядати як на фасадах кухонних меблів, так і в якості якихось акцентів в інтер'єрі приміщення.

Якщо ви зважилися на обробку кухні таким кольором, пам'ятайте, що фіолетовий колір дуже суперечливий: на думку психологів, з одного боку він може викликати тривогу, депресію, занепокоєння та інші порушення психоемоційного стану людини, а з іншого – підвищує працездатність, покращує сон і знижує апетит.


Не кожній людині буде комфортно в приміщенні, де основний колір – фіолетовий. Тому головне правило при використанні цього кольору в інтер'єрі кухні – не перестаратися.

Оформлення кухні в фіолетовій гамі слід починати з визначення основного тону, адже цей колір має безліч відтінків (вишуканий бузковий, романтичний лавандовий, витончені відтінки фіалки і фуксії, глибокий баклажанний), кожен з яких буде виглядати в інтер'єрі абсолютно по різному.

Порада! при виборі тону пам'ятайте, що чим менше приміщення кухні, тим світліше відтінки фіолетового потрібно використовувати в її інтер'єрі.

Це ж правило стосується і кімнат з недостатнім природним освітленням: світлі тони будуть компенсувати недолік сонячного світла, а темні – візуально зменшать простір і доставлять відчутний дискомфорт при знаходженні в приміщенні.

Дизайнери не рекомендують використовувати в інтер'єрі одночасно кілька тонів з фіолетовою гами. Щоб не перевантажити інтер'єр кухні, використовуйте цю гаму, розбавляючи її нейтральними світлими відтінками білого, сірого та інших спокійних кольорів.

Насичені тони фіолетового краще використовувати у вигляді яскравих штрихів в інтер'єрі, а його більш світлі відтінки (ніжні бузковий, ліловий або лавандовий) підійдуть для меблевих фасадів або оздоблення стін кухні.

При цьому, якщо ви вибрали фіолетову меблі, при обробці стін слід використовувати більш спокійні світлі тони (бежевий, світло-сірий, кремовий, вершковий), а також деякі відтінки світло-зеленого.

І навпаки, якщо стіни мають фіолетовий колір, кухонні фасади повинні бути нейтрального або контрастного кольору. Тільки тоді інтер'єр приміщення буде виглядати легко і гармонійно.

Відповідними відтінками для підлоги і стелі в такій кухні є пастельні світлі тони (бежевий, вершковий, колір слонової кістки). Вони повинні гармоніювати з основним кольором інтер'єру і бути не набагато світліше або темніше в порівнянні з ним.

не рекомендується використовувати в інтер'єрі фіолетовою кухні чисто білий колір для обробки площин, що мають велику площу (це стосується підлоги, стелі і стін приміщення).

Світлі тони цього благородного кольору будуть однаково добре виглядати як на глянцевих фасадах кухонного гарнітура в сучасних стилях, так і на дерев'яних меблів в стилях кантрі і прованс.

Для такого приміщення підійде меблі, що має чіткі лінії і строгі пропорції, а також фурнітура простих форм з нержавіючої сталі. Наявність скляних меблевих фасадів із золотистою обробкою додасть оригінальності інтер'єру.

При виборі стільниці слід виходити з того, що найбільш гармонійно з яскравою фіолетовою гамою будуть поєднуватися світлі стільниці (біла, світло-сіра, пісочна). Цікавим варіантом може бути і стільниця з натурального дерева .

Що стосується кухонного фартуха, дуже красиво на такій кухні будуть виглядати скляні фартухи (скіналі) з фотодруком в рожевих або бузкових тонах, на якій зображені пейзажі, квіти або ягоди. Якщо меблі світла, з нею буде гармонійно поєднуватися яскравий фартух зі скла або плитки фіолетового кольору.

Одним з важливих елементів в інтер'єрі такої кухні є кухонний текстиль, основне завдання якого – гармонійно доповнити інтер'єр і пом'якшити насичену гаму.

Штори , а також інші текстильні приналежності (кухонні рушники, м'які сидіння для стільців) слід вибирати в світлих спокійних тонах (підійдуть ніжні рожевий, бузковий, деякі тони зеленого, молочний або бежевий відтінки).

При виборі штор слід звернути увагу на портьєри з легкої тканини, що має легкий блиск: цей прийом дозволить надати приміщенню легкість і уникнути похмурості в інтер'єрі. Замість штор можна оформити вікна, використовуючи жалюзі або римські штори таких же відтінків.

Розставити остаточні штрихи в інтер'єрі фіолетовою кухні допоможуть кухонне приладдя, техніка і столовий посуд яскравого насиченого кольору в фіолетових і інших присутніх в приміщенні тонах.

Які кольори найкраще поєднуються з фіолетовим на кухні?

Оптимальними варіантами комбінації фіолетовою гами є поєднання цього благородного і насиченого кольору з такими квітами:

  • Білим і його відтінками;
  • Чорним;
  • Сірим;
  • Зеленим.

Використання комбінації відтінків фіолетового з цими квітами здатне оживити інтер'єр кухні, надати йому оригінальність і неповторну індивідуальність.

Білий

Комбінація білого і фіолетового кольорів в інтер'єрі кухні може використовуватися як в чистому вигляді, так і бути розведеною нейтральними відтінками (найкраще сюди впишуться кольору натурального дерева або каменю).

Добре буде виглядати таке поєднання в квартирі студії, де зону приготування їжі можна оформити в фіолетовій гамі, а обідню зону – в спокійних відтінках білого кольору. Стилістику приміщення слід підтримати і в кухонному текстилі.

Ще одним цікавим варіантом комбінації цих кольорів може стати вибір кухонних меблів, де її верхня частина буде мати світлі тони, а нижня – насичений фіолетовий колір.

Чорний

Щоб така кухня не виглядала занадто похмуро і агресивно, як правило, чорний колір поєднують зі світлими відтінками фіолетового. В цьому випадку варіантів комбінації цих двох кольорів може бути велика кількість.

Це можуть бути темні кухонні фасади і світло-фіолетове оформлення стін або ж світлі меблі, що має темні акценти, а також підлогу в чорному кольорі.

Зазвичай поєднання цих двох кольорів в інтер'єрі розбавляють нейтральними світлими тонами (пастельними відтінками білого, а також сірим). Пом'якшити їх насиченість можна і за допомогою кухонного приладдя або світильників з оригінальними абажурами.

Сірий

Благородний сірий колір відмінно поєднується з насиченим фіолетовим в інтер'єрі кухні. Він є хорошим нейтральним фоном для яскравої гами.

Використовувати цей колір в інтер'єрі фіолетовою кухні слід, застосувавши таке правило: чим інтенсивніше фіолетовий, тим більше повинно бути в інтер'єрі сірого, і навпаки.

Використовувати сірі відтінки в такому приміщенні можна по різному: обробивши їм стіни, застосувавши на підлозі або ж скомбінувавши їх з основним тоном в кухонному гарнітурі.

Також добре виглядатимуть в фіолетовою кухні стільниця або кухонний фартух, оформлені в сріблястому або сталевому тонах.

Зелений

Поєднання в інтер'єрі кухні таких кольорів, як зелений і фіолетовий, пожвавить інтер'єр, зробить його легким і ненудним. Але слід пам'ятати, що тільки в має велику площу приміщенні ці гами можна використовувати в рівних частинах.

Найкраще один з цих кольорів зробити основним, а інший застосовувати фрагментарно. При цьому кольори не повинні бути однаковими по насиченості: якщо один з них буде менш яскравим, це візуально розширить простір кімнати.

Комбінація зеленого з фіолетовим найбільш доречна для кухні в стилі прованс, в якому використовуються м'які, світлі тони цих кольорів: ніжний бузковий або лавандовий і приглушений зелений.

Зараз читають
Новое youtube видео