Назад
Чорно біла спальня: 60+ фото прикладів та ідей оформлення

Навигация по разделу

Поєднання чорного і білого універсальне, контрастне, ефектне. Воно ніколи не виходить з моди і підходить до більшості стилів. Спальня в чорно-білих тонах підійде для будь-якої статі і віку і буде виглядати виграшно, незалежно від площі.

Особливості спальні в чорно-білому кольорі

Найважливіше при оформленні спальні в чорно-білому стилі — дотримуватися баланс кольорів. Занадто сильне переважання чорного зробить кімнату похмурою, білого — зріднить з лікарняною палатою. При виборі співвідношення кольорів слід звертати увагу на площу приміщення і рівень освітлення.

В залежності від обраного стилю співвідношення основного і допоміжного кольорів може бути 60 : 40 або 70 : 30, а при достатньому рівні природного освітлення і бажанні зробити інтер'єр максимально контрастним — 50 : 50. Будь-який колір може бути як основним, так і допоміжним.

 

Також варто пам'ятати, що, крім чистих кольорів, і чорний, і білий мають достатню кількість цікавих тонів і півтонів. Чорний може бути з металевим блиском, синяво-чорним, зі світлими вкрапленнями, чорно-шоколадним. Білий можна замінити молочним, кольором слонової кістки, перловим, димчасто-білим, кольором топленого молока.

При правильному розподілі відтінків можна скорегувати метраж спальні:

  • При високих стелях білі стіни і чорний натяжна стеля розширять простір;
  • Темні стіни, білі підлога і стеля зроблять приміщення вище;
  • Візуально наблизити прямокутну планування до квадратної допоможуть світлі стіни по меншій стороні і темні - по більшій;

Джерел кольору в ахроматической спальні повинно бути достатньо, їх слід розташовувати як на стінах, так і на стелі. Якщо в інтер'єрі переважає чорний колір, кількість освітлювальних приладів потрібно збільшити.

Зовнішній вигляд освітлювальних приладів повинен підходити до стилістики приміщення. Також важливо, що освітлення впливає на рівень контрасту. Розсіяне світло зменшує його, жорсткий і холодний — підсилює.

Меблі, текстиль та аксесуари в таку спальню підібрати можна без праці, виробники пропонують широкий асортимент товарів, які ідеально впишуться в інтер'єр.

При виборі обробки або декору не варто захоплюватися великою кількістю візерунків, краще зупинити свій вибір на одному принті. Вигідно в інтер'єрі будуть виглядати Геометричні фігури, градієнтні плями, дрібні візерункові малюнки.

У спальні в чорно-білих тонах є ряд недоліків. Через надмірну контрастності вона не підійде любителям спокійних інтер'єрів. Найменшу бруд і пил буде неможливо не помітити. Створити інтер'єр з використанням тільки двох кольорів досить непросто, найчастіше доводиться вводити додаткові відтінки.

Вибір меблів

Предмети меблів і декору — основні компоненти, що надають кімнаті неповторний стиль.

Стандартні поєднання кольорів:

  • Чорні меблі на тлі білих стін. Вона буде виглядати немов ширяє в невагомості. Крім того, таким чином можна підкреслити достоїнства меблів: красиві вигини, ажурну різьбу або ідеально рівні лінії.
  • Білі меблі на тлі темних стін. Вона стане яскравим акцентом приміщення. При грамотно підібраному освітленні такий варіант буде особливо привабливо виглядати в темний час доби.
  • На тлі однотонних стін, без принтів і візерунків, буде виграшно виглядати меблі, що поєднує в собі два кольори.
  • Для регулювання рівня контрасту за допомогою декору підійде варіант поєднання чорно-білої обробки з меблями нейтральних тонів або, навпаки, чорно-білі меблі на базовому тлі.

Вибір залежить від стилістики інтер'єру, площі кімнати і рівня освітлення. У будь-якому випадку перевантажувати спальню меблями не варто. Для залучення уваги можна додати Стрази, різьблені деталі меблів, акцентну фурнітуру.

Ефектно обіграти меблі допоможуть яскраві акценти. Це можуть бути вази, статуетки, настінні полиці, фото і картини, текстильні деталі і т.д. важливо витримувати їх в одній палітрі і не перестаратися.

Шпалери для чорно-білої спальні

Шпалери-універсальний спосіб оформити кімнату в будь-якому стилі. Для ахроматичної спальні вдалим вибором будуть шпалери з рельєфною структурою.

З акуратністю варто ставитися до шпалер з принтами і контрастними візерунками, щоб кімната не виглядала занадто строкатою. Вони будуть вигідно виглядати на одній стіні, розставляючи акценти, але не перевантажуючи інтер'єр.

А правильно підібрані фотошпалери на одній зі стін візуально збільшать спальню. Варто підбирати малюнки, що створюють ілюзію йде за горизонт кімнати.

Штори в чорно-білу спальню

Правильний ахроматичний дизайн вимагає уважного підходу до оформлення вікон. Один з поширених варіантів-гра на контрасті з фоном. Для світлих стін — темні штори, причому варіант з білим малюнком буде дуже вдалим. Штори можуть і повторювати відтінок стін, але в цьому випадку на них повинен бути принт протилежного кольору.

Яскраві штори можуть перетягувати увагу, гармонія чорного і білого буде порушена. Навпаки, напівпрозорі і ажурні фіранки зроблять колірну комбінацію гармонійної, будуть пропускати природне світло і додадуть інтер'єру легкості і м'якості. Їх можна доповнити щільними темними портьєрами.

Натяжна стеля в чорно-білому кольорі

Звичайний глянсовий або матовий натяжна стеля відмінно підійде для контрастною спальні. Він наповнить приміщення повітрям. А для кімнати в стилі ар-деко або сафарі підійдуть незвичайні тканинні варіанти. Оригінально буде виглядати стеля з непомітним принтом або фотодруком.

Для просторої спальні з великими вікнами цілком застосуємо чорний натяжна стеля з точковим підсвічуванням, що імітує зоряне небо. Компенсувати недолік освітленості в цьому випадку допоможуть світла підлога і білі стіни.

Який стиль підійде для чорно-білої спальні?

Чорно-біла спальня може бути виконана практично в будь-якому стилі. Варто тільки правильно підібрати співвідношення кольорів, меблі та декоративні елементи.

Мінімалізм ідеально відповідає концепції контрастного оформлення, при цьому здатний візуально пом'якшити це контраст. Для цього стилю підходить меблі нескладних форм, кількість аксесуарів має бути мінімальним. Білий колір є основним, чорний вводиться незначними деталями. Така кімната буде виглядати просто, але солідно. Мінімалізм підійде для різних вікових категорій.

Класичний стиль характеризується наявністю в інтер'єрі меблів з різьбленими деталями і декоративних елементів золотого або бронзового відтінку. Для класики підійдуть різні орнаменти. Цікавим рішенням буде введення чистих кольорів через текстиль, аксесуари, декор. Білий колір в даному стилі повинен переважати, його повинно бути не менше 60 %

Хай-тек - лаконічний і функціональний стиль, в якому чорно-біла палітра доповнюється декоративними елементами з металу. При поєднанні хай-тека з екостилем можна вводити в інтер'єр природні фактури, а також живу зелень в якості акценту.

Вінтажний, або ретростиль, може рясніти декоративними елементами. Як декор виграшно виглядатимуть чорно-білі фотографії, а також текстиль з класичними геометричними принтами, такими як горох, клітка або п'є-де-куль.

Для ар-деко характерно домінування чорного кольору, вибір оздоблювальних матеріалів з глянцевою поверхнею, присутність великих елементів декору. Також допустимі виразні контрасти. Одержаний ансамбль можна доповнити старовинними аксесуарами: бронзовими настінними канделябрами, кованої фурнітурою.

Бароко, розкішний і аристократичний, також допускає чорний колір в якості основного, для цього стилю характерна велика кількість вишуканих елементів декору, аксесуарів і якісного текстилю.

Зухвалий Сафарі приверне увагу аксесуарами з анімалістичними принтами.

Лофт передбачає явне домінування одного з кольорів в контрастній парі, велика кількість фактур, яскраві акценти. Фарби на сусідніх поверхнях можуть не збігатися або чергуватися.

У постійно оновлюваному модерн уникають гострих кутів і різких контрастів, активно використовують в обробці всі відтінки сірого. Меблі переважно вибирати з округленими кутами.

Чи можна використовувати третій колір?

Багато хто вважає, що оформлення спальні в чорно-білих тонах передбачає використання тільки цих двох кольорів. Але для балансу колірного фону потрібно використовувати три базисних кольору. Третій відтінок вважається акцентним, він робить інтер'єр завершеним.

Співвідношення основного, другорядного та акцентного кольорів 60 : 30 : 10.

Додаткові кольори додають до чорно-білого інтер'єру, щоб зменшити надмірну різкість і додати затишку.

В якості акцентного кольору можна вибрати практично будь-який. Ідеально підійдуть:

  • Нейтральні тони (бежевий, світло-сірий, світло-коричневий).
  • Природні відтінки (дерева, плетених аксесуарів, кольорових металів, незабарвленого натурального текстилю).
  • Ненав'язливі яскраві точкові акценти. Вони повинні бути виконані в одній палітрі, їх не повинно бути занадто багато і, звичайно, вони повинні відповідати стилю.
  • Пастельні півтони.
  • Глибокі темні кольори.

Маленька спальня в чорно-білому кольорі

У маленькій ахроматической спальні чорний колір краще мінімізувати, так як він візуально зменшує простір. За основу береться білий колір, обов'язково в світлих тонах оформляються стіни і підлогу. При низьких стелях підлогу, стіни і плінтуси бажано робити одного кольору. Візуально підняти низьку стелю можна за рахунок вертикальних смуг на стінах.

Чорної може бути меблі, аксесуари, візерунки. Необхідно вибирати елементи декору чорного кольору однакової насиченості-різнобій відтінків на білому тлі викличе відчуття дисонансу. Не рекомендується використовувати чорний колір в місцях попадання природного освітлення.

 

В маленьку спальню ідеально підійде світла вбудовані меблі, яка тягнеться від підлоги до стелі. В цілому в кімнаті меблів не повинно бути багато, щоб інтер'єр не був перевантажений.

Задумавши ремонт в спальній кімнаті, врахуйте всі нюанси, щоб кінцевий результат відповідав всім вашим задумам. Спальня з використанням чорного і білого тонів стане по-справжньому особливою, гра на контрасті дасть яскраві враження. А оригінальний декор забезпечить інтер'єру індивідуальність і виразність. Ахроматичний дизайн створить атмосферу усамітнення, а чіткість контрастних ліній допоможе привести в порядок думки перед сном.

Зараз читають
Витяжка для кухні-фотогалерея (130+ фото прикладів)
Витяжка для кухні-фотогалерея (130+ фото прикладів)
Витяжка для кухні: 130+ реальних фото прикладів в різних інтер'єрах і в ...
Новое youtube видео