Назад
Як правильно зберігати оливкову олію, щоб вона не втратила своїх властивостей

Навигация по разделу

Оливкова олія є важливою складовою середземноморської дієти. Воно вважається найкориснішим серед рослинних жирів. У цьому продукті присутні жирні кислоти, що сприяють зменшенню кількості "поганого" холестерину, що забезпечують нормальне функціонування серцево-судинної системи.

Максимальну користь оливкова олія зберігає в перший рік з моменту виробництва. По закінченню зазначеного терміну запускаються процеси, що погіршують споживчі властивості. Запобігти передчасному псуванню масла оливи дозволяє дотримання правил його зберігання.

На що звернути увагу при виборі оливкової олії

При покупці масла потрібно спочатку визначитися, для яких цілей воно буде використовуватися. Якщо продукт купується для смаження на сковорідці, немає сенсу переплачувати за Extra Virgin.

Особливої користі воно не принесе. Для смаження більше підходить рафінована олія. Салати заправляють чистим маслом, яке не піддавалося обробці.

На замітку! рафінований продукт не горить і не піниться.

Визначити якісне масло оливи можна за кількома критеріями. Переважно, щоб на упаковці було позначення «DOP». З його допомогою позначають масло, виготовлене в тій же країні виготовлення і розливу, де вирощено сировину.

Позначення «IGP» говорить про те, що продукт зроблений і розлитий не там, де росли оливки.

Ще один критерій, на якому потрібно акцентувати увагу, – період між виробництвом і розливом масла. Чим він коротший, тим більше користі принесе продукт. Таке масло недовго взаємодіяло з навколишнім середовищем.

Колір масла особливої ролі на стадії вибору не грає. Продукт може володіти зеленуватим забарвленням або жовтим. На колір впливає сорт маслин, що застосовуються для виготовлення, ступінь їх зрілості, Регіон зростання і переробна технологія.

Важливо! під впливом сонячних променів масло втрачає вихідні властивості, рекомендується купувати його в ємностях з темного скла або жерстяній тарі.

Виробник, який дорожить своєю репутацією, не розіллє масло в прозорі пластикові пляшки.

Ключові параметри вибору це:

  1. Дата розливу (інформація міститься на етикетці). потрібно віддавати перевагу продукту, з моменту розливу якого пройшло не більше 6 місяців.
  2. Тара. в ємностях з пластика реалізується підробка.
  3. Метод герметизації. фахівці радять купувати пляшки з закручується пробкою, а не заткнуті.
  4. Обсяг. свіжість продукту в об'ємній тарі важче зберігати.

Не можна купувати масло з закінчується терміном зберігання.

В середньому продукт зберігається 12 місяців. Але деякі виробники збільшують цей термін в два рази. При дотриманні умов зберігання масло не втратить своїх властивостей і за цей період, але його смак і запах можуть істотно змінитися. Вибирати потрібно найсвіжіший продукт з наявного асортименту. Акцентувати увагу на розміщенні товарів на полиці в магазині.

Порада! намагайтеся брати приправу, розташовану в глибині полиці. Туди зазвичай ставлять найсвіжіший товар. Пляшки, які стоять попереду, захищають його від сонячних променів.

При покупці оливкової олії потрібно остерігатися підробок, недобросовісні виробники підробляють продукт, розбавляючи його більш бюджетним соєвим або соняшниковою. Про це немає відповідної інформації на етикетці, і багато покупців, які прагнуть до економії, ведуться на такий трюк. Слід купувати продукцію перевірених брендів. Якісне масло оливи не може коштувати дешево, особливо якщо воно виготовлено в країні зростання сировини.

Де зберігати оливкову олію і в якій тарі

Для зберігання масла оливи потрібно вибирати закрите від сонячного світла місце, де немає значних температурних перепадів, з обмеженим контактом з киснем.

Найкраще купувати масло в маленьких ємностях, щоб воно не втрачало свіжості. Тривале зберігання продукту веде до появи прогірклого присмаку, втрати приємного аромату.

Оптимальна температура зберігання становить + 12 ... + 25 градусів.

Прохолодні умови ведуть до появи осаду.

Якщо в приміщенні, де зберігається масло, надто тепло, активується процес ферментації. Білок згортається, і продукт втрачає якість.

Питанням, яку тару краще вибирати, скляну або бляшану, задають багато покупців. При підготовці ємностей для розфасовки беруть до уваги специфіку сировини. Пластик не підходить, він погіршує якість масла. Бляшана тара не спотворює властивостей приправи, але нею незручно користуватися.

Оптимальним варіантом вважаються пляшки з темного скла. Цей матеріал оберігає сировину від вологи, сонячних променів і повітря.

На замітку! елітне оливкова олія випускають виключно в темних скляних пляшках. Така тара продовжує термін придатності. У скляних пляшках масло може зберігатися протягом двох років, а в жерстяних ємностях – не більше 12 місяців.

Щоб продукт максимально довго не втрачав смаку і аромату, ретельно вибирають місце його зберігання.

Холодильник не надто підходить. У складі оливкової олії присутні тверді жири, при зберіганні в холоді через кілька днів вони перетворюються в пластівці, випадає осад. На якості це не позначається, але зовнішній вигляд погіршується. Для заправки салатів холодне масло не підходить.

Небажано тримати масло поруч з плитою – це веде до порушення теплового режиму.

Щоб приправа зберігалася під рукою, рекомендується поставити її в шафку на кухні, засунути в дальній кут для захисту від сонячного світла.

Запобігти проникненню кисню в пляшку дозволяє її щільне закручування.

Масло, придбане в скляній тарі, потрібно закривати кожен раз після використання.

Щоб приправа якомога менше контактувала із зовнішнім середовищем, її розділяють на кілька порцій і розливають в мініатюрні ємності. Переважно, щоб горлечко пляшок було вузьким – це зменшить взаємодію з киснем.

Збереженню масла в прозорій ємності посприяє її обертання фольгою.

Чи потрібно зберігати оливкову олію в холодильнику?

Зберігати масляну приправу, виготовлену з оливок, у холодильнику – помилка. Але багато господинь саме так і роблять. Це призводить до помутніння продукту, утворення осаду.

Скільки часу зберігається оливкова олія після відкриття пляшки

Після розкриття ємності масло рекомендовано зберігати не більше двох місяців. Бажано використовувати продукт протягом чотирьох тижнів. Це стосується і рафінованої, і нерафінованої різновиди.

Потрібно заздалегідь визначитися, яка кількість приправи буде використано за місяць, і відповідно до цього вибрати обсяг тари.

Важливо! якщо після розтину ємності з маслом пройшло більше місяця, але дотримувалися всі умови його зберігання, воно придбає властивості соняшникової. Такий продукт використовують для смаження, приготування заправок для гарячих страв.

Чи можна заморожувати масло для зберігання?

Деякі фахівці радять зберігати масло оливи в морозилці. Продукт досить потримати кілька годин в кімнаті, щоб повернути його в нормальний стан. Тверді частинки жиру розчиняться при кімнатній температурі.

Мінус заморозки криється в тому, що вона веде до зниження споживчих якостей продукту. Зберігати його в морозильній камері безглуздо.

Але є рецепти, що сприяють максимально тривалому збереженню вихідних властивостей приправи. Наприклад, дрібно нарізану зелень кропу і петрушки можна залити маслом оливи і розподілити по формах для подальшої заморозки.

Заморожену суміш використовують для заправки салатів, перших страв і соусів.

Масло оливи прекрасно зберігає властивості зелені, дозволяє насолоджуватися смаком кропу і петрушки в будь-який час року.

Причини, чому масло псується

Виробники намагаються не зберігати масло тривалий час на складах. У законсервованому вигляді через пару років воно втрачає харчові гідності.

Недотримання правил зберігання в домашніх умовах призводить до псування продукту.

Таке трапляється, якщо тара постійно стоїть на столі або вікні, піддається впливу сонячних променів. Якщо вона недостатньо щільно закривається.

Швидко псується приправа в пластикових пляшках.

Увага! якщо тара більше за розмірами, ніж обсяг зберігається в ній продукту, порожнечу заповнює повітря. Це провокує окислювальну реакцію, зменшує термін придатності приправи.

Бляшані ємності не здатні забезпечити оптимальну герметичність. Налипле масло перешкоджає щільному закриванню кришки. Повітрю для проникнення всередину досить найменшої щілинки.

При зберіганні продукту в відритої пляшці, на його властивості негативно впливає не тільки взаємодія з киснем. В таких умовах масло вбирає в себе витають поблизу запахи, втрачаючи власний аромат.

Як зрозуміти, що масло зіпсувалося

Плоди оливи мають своєрідний смак, який передається приправі.

Свіжому маслу притаманна ледь відчутна приємна гірчинка.

У зіпсованого продукту змінюється смак, у нього з'являється:

  • Нудотна гіркота;
  • Затхлість;
  • Присмак вина або оцту (подібне відбувається, коли оливки піддаються ферментації киснем).

Зіпсована приправа непридатна для приготування салатів, але це не означає, що її потрібно викинути. Таке масло можна змішати з подрібненою зеленню, розлити по формах, заморозити і використовувати для догляду за шкірою.

Масло оливи додають і до складу масок для волосся. Застосовують в сеансах масажу в домашніх умовах.

Оливкова олія потрібно зберігати правильно, тільки в цьому випадку воно принесе максимальну користь організму.

Зараз читають
Темна кухня: 10 правил створення красивого інтер'єру і 100+ реальних фото
Темна кухня: 10 правил створення красивого інтер'єру і 100+ реальних фото
Як оформити кухню в темній кольорі. 10 правил створення красивого інтер' ...
Новое youtube видео