Назад
Штори для маленької кухні: які вибрати, колірна гамма, реальні фото

Навигация по разделу

Щоб навіть скромне приміщення площею в 5-8 кв.м. здавалося досить просторим, важливо відмовитися від громіздких меблів, правильно оформити стіни і підлогу, а також подбати про підбір відповідного декору для пропускають денне світло вікон.

Штори на кухні зазвичай виконують відразу кілька функцій: прикрашають віконний отвір, захищають від надмірно інтенсивного сонячного світла і сторонніх поглядів, а в деяких випадках – ще й коригують візуальне сприйняття простору, роблячи стелі вище, а саме приміщення &8212; просторіше.

Які штори не підходять для маленької кухні?

Класичні штори «в підлогу»,химерні об'ємні деталі, багатошарові завіси і темні портьєри з багатими драпіровками здатні перетворити і без того невелике приміщення кухні в справжній комірчину. Той же ефект дадуть і яскраві полотна з великим малюнком і помітним хитромудрим орнаментом.

Ламбрекен на маленькій кухні може виглядати непогано, але тільки якщо мова йде про невелику лаконічною конструкції. Складки і каскади «крадуть» корисну площу, а штори з дрібним темним принтом створюють відчуття запиленості.

Будь-які складні конструкції і хитромудрі форми, на жаль, недоречні в маленькому приміщенні.

Ідеальний вибір для компактної кухні – прості напівпрозорі матеріали.

Як краще декорувати вікна кухні невеликого розміру?

До оформлення віконного отвору є відразу кілька вимог:

  • Здатність пропускати світло і забезпечувати достатню циркуляцію повітря;
  • Ефектний дизайн, що гармонує з іншими предметами в приміщенні;
  • Практичний матеріал штор, які повинні легко стиратися, швидко висихати і відрізнятися довговічністю.

Ідеальними тканинами для кухонних завіс вважаються: напівпрозорий тюль, невибагливий ситець, практичний льон і розкішний шовк, який рекомендується покривати спеціально просоченням.

Легкі штори

Ідеальний варіант, якщо вікна виходять на сервер, захід або схід, а настирливі сусіди і перехожі не дошкуляють підвищеною увагою.

Легкі фіранки з рослинним або фруктовим орнаментом, простим геометричним візерунком – найбільш традиційне рішення для приміщень, оформлених в стилі кантрі або прованс.

Відмінно зморяться однотонні світлі фіранки, які візуально розширюють приміщення кухні. Позбавити такі завіси від швидкого вигорання допоможуть зручні підхоплення, а для додаткового захисту приміщення від сонця відмінно підійдуть рулонні конструкції або практичні жалюзі.

Короткі штори

Якщо в приміщенні важливо з користю використовувати кожен сантиметр, практичні моделі довжиною трохи вище рівня підвіконня однозначно стануть вдалим вибором.

З одного боку, штори дозволять надати віконного отвору ефектний завершений вигляд, а з іншого – дадуть можливість використовувати простір підвіконня для побутових потреб.

Оригінальною альтернативою таким шторкам стануть завіси в стилі «Кафе», які особливо доречно виглядають на маленьких віконцях.

Маленькі полотна кріпляться приблизно посередині віконної стулки, не займаючи дорогоцінного місця, зате надійно приховуючи приміщення від поглядів перехожих. При цьому відкрита верхня частина віконець відмінно пропускає і свіже повітря, і достатню кількість світла.

Тюль

Невагомий прозорий тюль, ефектна вуаль і ніжні мережива вважаються найбільш виграшними матеріалами для оформлення вікон в маленьких приміщеннях.

Тюль займає мінімум місця, виглядає вишукано, відмінно вписується в будь-який за стильовим оформленням інтер'єр і краще за інших матеріалів пропускає сонячне світло.

Якщо немає необхідності закривати приміщення від сторонніх поглядів, в оформленні вікна можна обмежитися тільки тюлем довжиною до підлоги, до підвіконня або до середини стіни під вікном.

В інших випадках відмінним доповненням до елегантної прозорою фіранці стануть компактні римські або рулонні штори.

Серпанок

Штори-нитки можуть стати справжньою знахідкою в оформленні вікна невеликої кухні. Довгі прямі смуги візуально збільшують простір, як би «піднімають» стелю, пропускають світло, дуже легко стираються, надають приміщенню особливий затишок і виглядають дійсно вдало.

Оформити серпанок можна по-різному, наприклад, за допомогою ефектного прихвата зафіксувати «локшину» по центру вікна або з однієї зі сторін.

Додаткові можливості в оформленні дає велика різноманітність колірних рішень: крім звичайних однотонних варіантів є ефектні комбінації відтінків з м'якими або дуже контрастними переходами.

Римські штори

Римські штори, мабуть саме практичне рішення для оформлення кухонного вікна. Особливості конструкції дозволяють регулювати висоту тканинного полотна, створюючи необхідний рівень затемнення.

Матеріал виробу може бути як абсолютно щільним, що забезпечує повне затемнення, так і напівпрозорим, як би розсіюють сонячне світло.

Римські штори гармонійно сусідять як з невагомим тюлем, так і з грунтовними портьєрами з щільних матеріалів. І що найголовніше-в зібраному вигляді конструкція компактно розміщується під стелею і абсолютно не займає таку дефіцитну площу.

Моделі на люверсах

Одне з найбільш актуальних дизайнерських рішень в оформленні вікон в будинках і квартирах – прямі штори, для кріплення яких на карниз використовуються розташовані по верхньому краю тканини люверси.

Якщо круглий карниз кріпиться безпосередньо під стелею, довгі смуги тканини допоможуть візуально «підняти» стелю. Буквально одним рухом тканину можна зібрати в компактні складки по сторонах від вікна і так само легко перетворити її в надійний захист від зайвого освітлення і цікавості перехожих.

Порада! матеріал для оформлення кухонного вікна можна вибрати будь-який: до забезпечує повне затемнення тканини до ненав'язливого ситцю або ефектною «жатки».

Штори з ламбрекеном

Вишуканий ламбрекен здатний ефектно гармоніювати і з щільними портьєрами, і з невагомими фіранками, надаючи оформленню вікна завершений і дорогий вид.

Не завжди доречно в маленькому приміщенні виглядають широкі драпірування і численні пишні складки. Для кухні більше підійдуть ламбрекени більш лаконічної форми, наприклад, однотонні жорсткі конструкції, колір яких краще підбирати в тон з портьєрами або з меблями.

Австрійські штори

Австрійські штори з численними складками-фестонами на вікні виглядають особливо ефектно і вишукано, тому оптимально підходять для кухні з лаконічним класичним інтер'єром.

Додаткові переваги такого вибору: зібрані у верхній частині вікна австрійські штори займають мінімум місця, а пошити їх можна з будь-якого матеріалу: шовку, органзи, атласу або навіть недорогий синтетики.

Рулонні конструкції

Оптимальний вибір для практичних господинь: компактний рулончик можна легко згорнути у верхній частині віконного отвору і так само легко розгорнути, повністю або частково прикриваючи віконний отвір.

Сама по собі конструкція проста, але зробити віконний декор більш ефектним можна, експериментуючи з квітами, малюнком, матеріалами.

Полотно штори може бути однотонним або різнобарвним, тканинним або плетеним з соломки або бамбукових волокон. Найчастіше рулонний варіант штор на кухні комбінується з прозорими фіранками або вуаллю.

Жалюзі

Як не дивно строгі вертикальні жалюзі на і в домашніх умовах можуть виглядати більш, ніж доречно, хоча в інтер'єр в стилі прованс або бароко така конструкція не дуже впишеться.

Бамбукові або дерев'яні жалюзі зроблять приміщення затишніше і створять приємний напівтемрява навіть в спекотний літній день.

Моделі з тканини і мультифактурних матеріалів порадують різноманітністю колірних рішень і дизайну: жалюзі можуть мати форму ламбрікена або, навпаки, довжину до самої підлоги. Особливо ефектно виглядають моделі з незвичайним принтом або фотодруком.

Колірна гамма і малюнок

Дизайнери стверджують, що найбільш виграшно на невеликій кухні будуть виглядати світло-зелені, лавандові, лілові або блакитні штори.

Саме ці кольори одночасно освіжають приміщення і візуально розширюють простір. Приглушені тони: лимонний, фісташковий, кремовий, перловий доречно вписуються в абсолютно будь-який інтер'єр.

темні кольори в оформленні вікон доречні, тільки якщо мова йде про невеликі ламбрікени або компактних римських або рулонних шторах. Темно-сірі або темно-сині штори в підлогу можуть вдало виглядати в ультрасучасному інтер'єрі, проте прихильникам класики і стилю прованс більше підійдуть світлі пастельні штори, які можна вдало скомбінувати в єдиний ансамбль з 2-3-х кольорів.

Тканина з принтом при декорі вікон варто використовувати особливо обережно: великий малюнок однозначно стане акцентним в інтер'єрі і візуально зменшить і без того маленьке віконце.

Однак і невеликий непомітний малюнок створює відчуття «запиленості». Оптимальне рішення-вибрати однотонні штори або модель з принтом середнього розміру, смужками, невеликими квітами.

При бажанні «оживити» полотна приглушеного кольору можна підібрати яскравий ламбрикен, кисті, прихвати і бахрома, а також вибрати тканину з багатою фактурою.

Кілька важливих порад щодо вибору штор на маленьку кухню

  • Безпрограшні варіанти на будь – якій кухні-штори будь-яких пастельних тонів. Якщо ви хочете вибрати яскраву і оригінальну модель, бажано, щоб по тону і стилістиці тканина відповідала дизайну меблів або кольором стін.
  • Якщо вікна кімнати виходять на південь, або ви живете на першому поверсі, щільні штори на вікнах просто необхідні. Це можуть бути як класичні портьєри, так і компактні римські або рулонні штори.
  • Для верхніх поверхів часто немає необхідності ретельно завішувати вікна. В цьому випадку елегантна вуаль, розкішна органза або оригінальний тюль можна використовувати в кілька шарів, щоб розкішно декорувати вікно.
  • Від правильного вибору карниза зовнішній вигляд приміщення залежить у величезній мірі. Для маленької кухні з невисокими стелями відмінно підходять стельові моделі карнизів, а також легкі пластикові конструкції або ковані металеві карнизи, кріпити які краще якомога ближче до стелі.

Досить слідувати цим нескладним радам, і навіть найменша кухня завдяки вдалому декору вікон буде створювати відчуття затишку і невимушеній елегантності.

Зараз читають
Новое youtube видео